وبلاگicon
فارسی نویسی در ویندوز 7 - اطلاعات عمومی
سفارش تبلیغ
واحد طراحی
واحد طراحی
 
 
متن دلخواه شما
نظر یادتون نره
پیغام مدیر :
 
 
فارسی نویسی در ویندوز 7
نوشته شده در دوشنبه 93/7/21
ساعت : 12:14 صبح
نویسنده : محسن خوش اخلاق
نظرات

در اینجا می خواهیم راه حل  فارسی نویسی در ویندوز 7 را به شما آموزش دهیم.

اکثر کسانی که ویندوز 7 را بر روی رایانه خود نصب می کنند، امکان تایپ به زبان فارسی را ندارند. این بدان معنا نیست که ویندوز 7 از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند. فقط شما باید کیبورد زبان فارسی را در بخش کنترل پنل علامت دار کنید. با ما همراه باشید.

1. از منوی استارت به بخش control panel بروید و روی گزینه Change keyboards or other methods کلیک کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. در پنجره جدید روی زبانه Keyboards and Languages کلیک و سپس Change Keyboards را انتخاب کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

پنجره ی Text services and Imput Languages باز می شود. زبانه ی Genral را انتخاب کنید. مشاهده می کنید در بخش Installed serviced فقط واژه US نوشته شده یعنی سیستم عامل شما فقط برای نوشتن زبان انگلیسی آمادگی دارد. برای افزودن قابلیت فارسی نویسی در ویندوز روی دکمه ی Add کلیک کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اکنون فهرستی از زبان های مختلف روبروی شما قرار گرفته است. گزینه ی Persian را پیدا کرده و روی علامت مثبت کنار آن کلیک کنید، باز هم روی علامت مثبت کنار عبارت Keyboard کلیک کنید، حالا تیک گزینه ی Persian را بزنید و در آخر روی OK کلیک کنید. حالا مشاهده می کنید که زبان فارسی (Persian) نیز به قسمت Installed services اضافه شده است.

حالا تمام پنجره های پیشین را تایید کنید (روی OK کلیک کنید) تا سیستم عامل شما دارای قابلیت فارسی نویسی شود. از این به بعد با کلید های ترکیبی Shift + Alt می توانید هم انگلیسی بنویسید و هم فارسی.

 :: برچسب‌ها: فارسی نویسی حل مشکل فارسی نویسی فارسی نویسی در ویندوز 7 farc nevisi کیبورد فارسی ویندوز 7 farsi nevisi کیبرد فارسی