وبلاگicon
مهر 91 - اطلاعات عمومی
سفارش تبلیغ
صبا
 
 
متن دلخواه شما
نظر یادتون نره
پیغام مدیر :
 
 
درمان بیماری های تفسی با سیر
نوشته شده در شنبه 91/7/29
ساعت : 1:51 عصر
نویسنده : محسن خوش اخلاق
نظرات

مریم مراداف افزود: سیر از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است و حاوی ویتامین‌های A، B، C است و می‌تواند اشتها را افزایش دهد. 
وی گفت: مصرف سیر محرک دستگاه ایمنی بدن است، ضد باکتری، قارچ و انگل‌های روده‌ای، ضدسرطان، خلط آور و ضد اسهال‎ است، باعث کاهش خطر بروز بیماری‌های قلبی-عروقی می‌شود و تجمع پلاکت‌ها در خون جلوگیری می‌کند. مصرف آن برای دیابتی‌ها مفید است. 
این متخصص تغذیه اضافه کرد: سیر دارای ترکیبات سولفور شامل آلیسین است که یک آنتی‌اکسیدان قوی محسوب می‌شود. بیمارانی که از داروهای ضد انعقاد استفاده می‌‌کنند، باید در مصرف سیر احتیاط کنند و ‏از این رو افرادی که جراحی می‌کنند، باید 7 تا 10 روز پیش از جراحی از خوردن سیر خودداری کنند، چرا که سیر زمان خونریزی را ‏طولانی ‌تر می‌کند. ‏ 
مراداف افزود: مصرف سیر معده را ضدعفونی می‌کند، رسوبات خون را حل می‌کند و مصرف آن به کسانی که درد مفاصل، نقرس و روماتیسم دارند، توصیه می‌شود. 
وی گفت: مصرف سیر مصونیت بدن را در مقابل بیماری‌ها افزایش می‌دهد، سیر خون را رقیق می‌کند و اثر خوبی در درمان تنگی نفس دارد،‌ سیر ضد انعقاد و لخته شدن خون است، مصرف سیر برای کاهش چربی خون به خصوص کلسترول موثر است. پایین آورنده فشار خون بالا است و از بروز سرطان‌ها جلوگیری می‌کند. 
این متخصص تغذیه اضافه کرد: اثر سمی نیکوتین حاصل از دود سیگار را برطرف می‌کند و افراد معتاد به سیگار که به علت نیکوتین دچار ناراحتی‌های هاضمه و قلب شده باشند، با مصرف سیر احساس بهبودی می‌کنند. :: برچسب‌ها: عجایبساعت : 5:8 عصر
نویسنده : محسن خوش اخلاق
نظرات

 

کلاس اولی ها.بیاین بهتون ریاضی یاد بدم.موافقید؟

1-یکی گردو داریم.یکی دیگه هم می گیریم.حالا چند تا گردو داریم؟

2=1+1 حلا ما 2 تا گردو داریم.

2-در شکل زیر چند تا آدمک وجود داره؟

پوزخندپوزخندپوزخند در این شکل 3 تا آدمک وجود داره

3-من 2 تا گردو دارم.یکدونه شو خوردم.چند تا گردو داریم؟

1=1_2 حالا 1 گردو داریم.

این علامت + جمع نام دارد که وقتی این علامتو می گذاریم که می خوایم عددی رو با عدد دیگه ای جمع کنیم.مثل:2=1+1

این علامت _ تفریق یا منها نام دارد.این علامت بر خلاف + عمل می کند.یعنی این علامت رو وقتی می گذاریم که می خواهیم عددی رو از عدد دیگه ای کم کنیم.مثل:1=1_2

حالا دفترتو بیار و این مسئله هارو حل کن.

1-محمد 2تا بستنی دارد.یکی از آن ها را خورد.حالا چند بستنی دارد؟

2-شکل زیر را حل کنید.

=مؤدبمؤدبمؤدبمؤدب+گیج شدمگیج شدمگیج شدم

3-محمد 5 تا کیک داشت.او 2 تا کیک به علی داد.حالا او چند تا کیک دارد؟

4-علی 2تا کتاب دارد.اگر هر کدام از کتاب ها 1 دفتر داشته باشد،او روی هم چند دفتر و چند کتاب دارد؟

5-کشاورزی 10 دانه گندم کاشت.بعد از یک ماه 4 تا از آن ها پوسید.حالا کشاورز چند گندم سالم دارد؟

6-علی برای مادرش یک دسته گل خرید.2تای آن قرمز،1 سفید و 3 تا بنفش بود.در این دسته گل چند گل وجود دارد؟

7-علی یک سیب را به چهار قسمت کرد.یکی از قسمت ها را خورد.حالا چند تکه سیب دارد؟

زنگ تفریح

لطیفه:یک روز یک کرمه می افته توی دیگ ماکارونی میگه:وای حموم چقدر شلوغه!!!

وای این دیگه چیه؟؟؟

 

جواب ها رو تو قسمت نظرات بدهید.امید وارم 20 بشی!!!

 :: برچسب‌ها: کمک درسیساعت : 12:52 عصر
نویسنده : محسن خوش اخلاق
نظرات

 

باورهای نادرست درمورد بیماری‌های روحی و روانی

بیماری‌های روحی و روانی می‌تواند شکل‌های مختلفی داشته باشد، درست مثل بیماری‌های جسمی. هنوز هم تعداد زیادی از افراد از بیماری‌های روحی و روانی می‌ترسند و درک درستی از آن ندارند اما هرچه اطلاعات آنها درمورد این بیماری‌ها بیشتر شود، این ترس نیز از بین خواهد رفت. اگر شما یا کسی که می‌شناسید دچار یک بیماری‌ روحی و روانی است، خبر خوبی برایتان داریم: این بیماری‌ها قابل درمان هستند.

امروز می‌خواهیم اطلاعاتی درمورد این بیماری‌ها و روش‌های درمان آنها در اختیارتان قرار دهیم.

کمک گرفتن

اگر خودتان یا کسی که می‌شناسید علائمی از بیماری‌های روحی و روانی را نشان داد، خیلی مهم است که فوراً برای تشخیص آن کمک گرفته و درمان را شروع کنید.

بیماری‌های روحی و روانی بسیار متداول هستند. تحقیقات نشان داده است که هر ساله، تعداد زیادی از افراد در سراسر جهان به یک مشکل روحی-روانی دچار می‌شود. بیماری‌های روحی و روانی تعداد بیشماری از بستری شدن‌های بیمارستانی را هر ساله شامل می‌شود. بااینحال، باوجود این واقعیت که همه شما مطمئناً کسی که دچار چنین بیماری‌هایی باشد را می‌شناسید، اما باز هم اطلاعات خیلی کمی درمورد آن دارید.

این طبیعت انسان است که از چیزی که قادر به درک آن نیست واهمه داشته باشد. بیماری‌های روحی و روانی هم به همین دلیل موجب ترس بسیاری افراد هستند و متاسفانه، خیلی‌ها آن را لکه ننگ می‌پندارند. به همین دلیل برای کمک گرفتن تردید می‌کنند. واقعاً موجب تاسف است زیرا اکثر بیماری‌های روحی و روانی قابل درمان هستند. بدتر اینکه،  لکه ننگی که توسط افراد مبتلا به بیماری‌های روحی و روانی تجربه می‌شود، از خود آن بیماری مخرب‌تر است.

اگر شما هم دوست دارید به از میان برداشتن این لکه ننگ اجتماعی از بیماری‌های روحی و روانی کمک کنید، امیدواریم که این مقاله بتواند اطلاعات خوبی در اختیارتان قرار دهد.

باورهای نادرست درمورد بیماری‌های روحی و روانی

باورهای نادرست زیادی درمورد بیماری‌های روحی و روانی وجود دارد. تازمانیکه افراد با واقعیت مسئله آشنا نشده‌اند، وجود این بیماری‌ها را انکار می‌کنند و از حرف زدن درمورد این موضوع طفره می‌روند.

شما چقدر درمورد بیماری‌های روحی و روانی اطلاعات دارید؟ در زیر به برخی از باورهای نادرست درمورد این بیماری‌ها اشاره می‌کنیم:

• افراد مبتلا به بیماری‌های روحی و روانی خشن و خطرناک هستند. واقعیت این است که افرادیکه از نظر روانی مشکل دارند، بیشتر از افراد عادی خطرناک یا خشن نیستند. درواقع، احتمال اینکه خود قربانی خشونت شده باشند بسیار بیشتر از آن است که خود افرادی خشن باشند.

• افراد مبتلا به بیماری‌های روحی و روانی کم‌هوش‌تر هستند.
 تحقیقات بسیاری نشان می‌دهد که اکثر افراد مبتلا به بیماری‌های روحی و روانی دارای هوشی متوسط یا بالاتر از متوسط هستند. بیماری‌های روانی، مثل بیماری‌های جسمی می‌تواند برای همه افراد، صرفنظر از میزان هوش، طبقه اجتماعی یا سطح درآمد آنها اتفاق بیفتد.

• بیماری‌های روحی و روانی بخاطر ضعف شخصی ایجاد می‌شود.
 بیماری روانی یک نقص شخصیتی نیست. این فقط یک بیماری است و هیچ ارتباطی با ضعیف بودن یا نداشتن اراده ندارد. بااینکه افراد مبتلا به بیماری‌های روحی و روانی می‌توانند نقش بسیار مهمی در بهبودی خود داشته باشند اما خودشان انتخاب نکرده‌اند که بیمار شوند و تنبل هم نیستند زیرا نمی‌توانند از شر آن خلاص شوند.

• بیماری‌های روحی و روانی یک اختلال واحد و نادر است. بیماری‌ روحی و روانی یک بیماری واحد نیست بلکه از دسته‌بندی گسترده‌ای از اختلالات بسیار تشکیل می‌شود. اضطراب، افسردگی، شیزوفرنی، اختلالات شخصیتی و اختلالات غذایی می‌تواند موجب بدبختی و ناراحتی افراد بیشماری در سراسر جهان شود.

کلمات می‌توانند دردناک باشند

کلماتی مثل "دیوونه"، "روانی"، "خل و چل" تنها نمونه‌هایی از کلماتی هستند که لکه ننگ بیماری‌های روحی و روانی را زنده نگه می‌دارند. این کلمات موجب خوار و خفیف کردن افراد مبتلا به این بیماری‌ها می‌شوند. بسیاری از ما بدون قصد آسیب رساندن این کلمات را بر زبان می‌آوریم. همانطور که هیچوقت افرادیکه به بیماری‌های جسمی مثل سرطان و بیماری‌های قلبی مبتلا هستند را مسخره نمی‌کنیم، بیرحمانه است که بخواهیم افراد مبتلا به بیماری‌های روحی و روانی را مسخره کنیم.

بیماری‌های روحی و روانی در رسانه‌ها
خیلی اوقات افراد مبتلا به بیماری‌های روحی و روانی در رسانه‌ها به درستی توصیف نمی‌شوند. فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی و کتاب‌ها معمولاً افراد مبتلا به اینگونه بیماری‌ها را خطرناک و بی‌ثبات نشان می‌دهد. گاهی اوقات برای ایجاد حس در گزارش خود، بیماری روانی را پررنگ‌تر می‌کنند، حتی اگر آن بیماری هیچ ارتباطی با داستان نداشته باشد. 

تشخیص مشکل
برای تشخیص رفتارها و اعمالی که از تلقی لکه ننگ بیماری‌های روانی پشتیبانی می‌کند، از معیار "توقف" استفاده کنید. خیلی ساده است. از خود بپرسید چیزی که می‌شنوید:

• باعث می‌شود افراد مبتلا به بیماری‌های روحی و روانی را یک کلیشه تبدیل می‌کند تا افرادی با شخصیت‌های متفاوت؟
• افراد مبتلا به بیماری‌های روحی و روانی یا خودِ بیماری را خوار و خفیف می‌کند؟
• با رنجاندن افراد مبتلا به این بیماری‌ها، موجب آزار آنها می‌شود؟
• با این تفکر که افراد مبتلا به این بیماری‌ها به خوبی بقیه افراد نیستند، بر آنها سلطه می‌کند؟

اگر چیزی در رسانه‌ها می‌بینید یا می‌شنوید که از معیار "توقف" عبور نمی‌کند، عنوان کنید. با نویسنده یا تهیه‌کننده آن برنامه یا مطلب تماس بگیرید و درمورد آن مسئله با او حرف بزنید. به آنها کمک کنید درک کنند که این کلمات بر افراد مبتلا به بیماری‌های روحی و روانی تاثیر منفی دارد.

کارهای دیگری که می‌توانید انجام دهید

همه ما می‌توانیم کاری برای طریقه فکر کردن مردم درمورد بیماری‌های روحی و روانی انجام دهیم.

با خودتان شروع کنید. در انتخاب کلمات خودتان دقت کنید. وقتی می‌خواهید درمورد افراد مبتلا به بیماری‌های روحی و روانی صحبت کنید، کلماتی بامفهوم و درست انتخاب کنید. نگرش و رفتار مثبت شما می‌تواند تاثیر خوبی بر فردمقابلتان داشته باشد.

سعی کنید به طور سازنده‌ای بر همه افرادیکه در زندگی خود می‌بینید تاثیر بگذارید. هر زمان کسانی را دیدید که چیزی می‌گویند که نشان می‌دهد درک درستی از بیماری‌های روحی و روانی ندارند، از آن فرصت برای ارائه بعضی از اطلاعاتی که دارید به آنها استفاده کنید.

 :: برچسب‌ها: عجایبسخنان اطلاعات عمومی
نوشته شده در سه شنبه 91/7/25
ساعت : 2:46 عصر
نویسنده : محسن خوش اخلاق
نظرات

توجه توجه!اطلاعات عمومی داره


با شما صحبت می کنه.

این بار درباره ی مضرات چیپس باید به شما تاکید کنم.خانواده ها نزارین بچه هاتون این چیپسای لعنتی رو بخورن.وقتی به سن و سال شما


ها برسند دیگه حال نمی کنن که.از درد به خود می پیچن.توی این چیپس های کثیف و آشغال موادی می ریزند که اگه جلوی آدم بزارن و


بگن بخور فرار می کنی.این عکسو نگاه کنین.

می دونین چیه؟روغن سوخته و خراب!!!

همین آشغالو می ریزن تو چیپس.این روغن ، روغن نباتی مسخرست که پدر معده رو در میاره!!!حالا باور نکنین.مشکل ما انسان ها می

دونید چیه؟همه ی انسان هارو می گما.تا یه حقیقت رو به ما می گن و ما باور نمی کنیم همیشه جوابمون نه بابا هستش.با توجه به این که

برای بدن ضرر داره گناه هم داره.همون طور که خداوند بدن رو صحیح و سالم به ما داده ما هم باید صحیح و سالم تحویل دهیم.هر چی ضرر

بدن باشه گناه داره.حالا چه سیگار باشه چه چیپس باشه چه قلیون باشه و چه آشغال های دیگه باشه.امیدوارم بتونین جلوی شکمتون رو

درمقابل این چیپس ها بگیرید.تا اطلاعات بعدی خدا نگهدار.:: برچسب‌ها: عجایب مضراتمضرات مصرف زیاد نمک
نوشته شده در سه شنبه 91/7/25
ساعت : 2:33 عصر
نویسنده : محسن خوش اخلاق
نظرات

مضرات مصرف زیاد نمک

 در ادامه ی مطلب

:: برچسب‌ها: مضراتدانلود آهنگ چایی
نوشته شده در سه شنبه 91/7/25
ساعت : 2:30 عصر
نویسنده : محسن خوش اخلاق
نظرات

دانلود آهنگ چایی چایی

دانلود آهنگ:: برچسب‌ها: آهنگمضرات نوشابه
نوشته شده در دوشنبه 91/7/24
ساعت : 8:30 عصر
نویسنده : محسن خوش اخلاق
نظرات

 

آنچه که بعد از خوردن یکشیشه نوشابه روی می دهد : 
  10 دقیقه بعد: 10 قاشق چای‌خوری شکر وارد بدن‌تان می‌شود. می‌دانید چرا با وجود خوردن این حجم شکر دچار استفراغ نمی‌شوید؟ چون اسید فسفریک، طعم آن را کمی می‌گیرد وشیرینی ‌اش راخنثی می‌کند . 
20دقیقه بعد: قند خون‌تان بالا می‌رود و منجر به ترشح ناگهانی و یک‌جای انسولین می‌شود. کبدتان شروع می‌کند به تبدیل قندبه چربی تا قند خون، بیشتر از این بالا نرود .
40 دقیقه بعد : حالا دیگر جذب کافئین کامل شده؛ مردمک‌های‌تان گشاد می‌شود، فشار خون‌تان بالا می‌رود و در پاسخ به این حالت، کبدتان قند را به داخل جریان خون رها می‌کند. گیرنده‌های آدنوزین مغز حالا بلوک می‌شوند تا از احساس خواب‌آلودگی جلوگیری کنند . 
45دقیقه بعد : ترشح دوپامین افزایش پیدا می‌کند و مراکز خاصی در مغز، که حالت سرخوشی ایجاد می‌کنند، تحریک می‌شوند. این همان مکانیسمی است که در مصرف هروئین منجر به ایجاد سرخوشی می‌شود . 
بعد از 60 دقیقه : اسید فسفریک موجود در نوشابه، داخل روده کوچک، به کلسیم، منیزیم و روی می‌چسبد. متابولیسم بدن افزایش پیدا می‌کند. میزان بالای قند خون و شیرین‌کننده‌های مصنوعی، دفع هرچه بیشتر کلسیم را از طریق ادرار باعث می‌شوند. 
مدتی بعد : کافئین در نقش یک داروی مدر (ادرارآور) وارد عمل می‌شود . حالا دیگر کلسیم و منیزیم و رویی که قرار بود جذب بدن شود، بیش از پیش از طریق ادرار دفع می‌شود و به همراه آن مقادیر زیادی آب، سدیم و دیگر الکترولیت‌ها نیز از دست می‌رود .

مدتی بعدتر : کم‌کم آن غوغایی که در بدن‌تان ایجاد شده بود فروکش می‌کند و نوبت به افت قند می‌رسد. در این مرحله یا خیلی حساس و تحریک‌پذیر می‌شوید یا خیلی کرخت و بی‌حال. حالا دیگر تمام آن آبی را که از طریق نوشابه وارد بدن خود کرده بودید، دفع کرده‌اید؛ آبی که می‌شد به جای اسید و کافئین و شکر، حاوی مواد مفیدی برای بدن‌تان باشد. تا چند ساعت بعد اثر کافئین هم از بین می‌رود و شما هوس یک نوشابه دیگر می‌کنید . 
نوشابه‌خورترین ملت جهان 
سرانه مصرف نوشابه‌های گازدار در ایران 42 لیتر است. با مقایسه این آمار با آمار دیگر کشورهای جهان به این نتیجه وحشتناک می‌رسیم که ما در سرانه مصرف نوشابه‌هاى گازدار مقام اول را در جهان پیدا کرده‌ایم. برای این که بیشتر وحشت کنید، بد نیست بدانید که :

  1. میانگین مصرف نوشابه‌های گازدار در دنیا برای هر فرد 10 لیتر است .
  2. در بیست سال اخیر، مصرف نوشابه هاى گازدار در کشور، نزدیک به 15 درصد رشد داشته است .
  3. در طی این بیست سال، مصرف شیر و لبنیات، تنها حدود یک دهم درصد رشد کرده است .
  4. سرانه‌ مصرف لبنیات در ایران کمتر از یک سوم استاندار جهانی است .
  5. طبق آمار، 90 درصد کودکان 24 ماهه تا 12 ساله کشورمان، روزانه حداقل یک بار پفک و نوشابه مصرف کرده‌اند .
  6. 25درصد از کودکان ایرانى به نوعی با سوءتغذیه دست‌به‌گریبانند .
  7. یک‌سوم از مرگ‌ومیرهای کشور به علت بیماری‌های قلبی‌عروقی است که یکی از عوامل اصلی بروز آن، تغذیه غلط است 

 :: برچسب‌ها: مضراتمضرات ته دیگ
نوشته شده در دوشنبه 91/7/24
ساعت : 8:27 عصر
نویسنده : محسن خوش اخلاق
نظرات

 

عضو کمیته اجرایی پنجمین کنگره انجمن علمی جراحان عمومی با بیان اینکه خوردن ته دیگ های سوخته و افزایش مصرف کربوهیدرات ها نظیر برنج به ویژه در مناطق شمالی کشور افزایش بروز سرطان مری و معده را سبب شده گفت: نوشیدن چای داغ و سوختگی مری نیز بروز سرطان مری را موجب می شود. 

به گزارش خبرگزاری مهر، آرمین استفاده از فست فودها و نمک به مقادیر فراوان را از دیگر علل بروز سرطان مری و معده برشمرد و افزود: افزایش سن امید به زندگی، تغییر وضعیت زندگی و تغذیه، افزایش استعمال دخانیات و شرایط محیطی میزان بروز سرطان را در کشور افزایش داده است.

وی استعمال دخانیات را دشمن درجه یک سلامتی و علت اصلی ایجاد انواع سرطان ها عنوان کرد و افزود: به علت شیوع فراوان سرطان معده در ژاپن غربالگری این سرطان از سنین کم و مراحل ابتدایی انجام می شود.

آرمین مراجعه برای انجام تست ها و آزمایش های غربالگری را از دهه پنج به بعد توصیه کرد و یادآور شد: اگر تشخیص و درمان به موقع و زود هنگام انجام شود 5 سال پس از درمان و تحمل عوارض آن فرد طول عمر طبیعی را خواهد داشت.

عضو کمیته اجرایی پنجمین کنگره انجمن علمی جراحان عمومی از روش های اندوسکوپی و اندوسونو به عنوان روش های تشخیصی با هدف تشخیص و درمان زود هنگام و اثربخش نام برد و یادآور شد: سرطان معده در مردان شایع تر است.

پنجمین کنگره انجمن علمی جراحان عمومی 19 تا 21 آبان 89 با موضع سرطان های شایع در ایران با حضور اساتید برجسته در هتل المپیک تهران برگزار می شود که شرکت برای عمومی آزاد است.

 :: برچسب‌ها: مضراتته دیگ خور ها بدویین تا تموم نشده!!!
نوشته شده در دوشنبه 91/7/24
ساعت : 8:24 عصر
نویسنده : محسن خوش اخلاق
نظرات

ساعت : 3:24 عصر
نویسنده : محسن خوش اخلاق
نظرات